fbpx

האם חובה לסבול בגיל המעבר?

רועי סופר

על פי הרפואה הסינית, גיל המעבר אצל האישה הינו שלב פיזיולוגי חשוב ובעל משמעות בחייה של האישה.

המערך ההורמונלי של האישה משתנה, האנרגיה שהייתה מוקדשת לפוריות דועכת והגוף פנוי לתהליכים חדשים.
בשל סיבות שונות, אצל חלק מהנשים נוצר חוסר איזון הורמונלי לקראת גיל 48-50.
חוסר איזון זה גורם לתופעות הידועות כ"סימפטומים של גיל המעבר" כדוגמת - גלי חום, שינויים במצב הרוח, חוסר שקט, יובש באזורים שונים בגוף ועוד...

הפתרון הנפוץ והידוע הינו הורמונים המהווים כתחליף ל"חסר" ההורמונלי שנוצר בגוף. אולם כאן אנו נתקלים במספר בעיות ידועות שלצערנו לא מיד מעדכנים אותנו עליהן:

 1. הטיפול ההורמונלי אינו פותר את הבעיה אלא רק "מסתיר" אותה. הסימפטומים נעלמים כל עוד האישה נוטלת את הגלולות, אולם חוסר האיזון ההורמונלי נשאר ולרוב כאשר מפסיקים את נטילת הגלולות, הסימפטומים חוזרים.
 2. העלמות חלקית בלבד של הסימפטומים.
 3. הסכנות בנטילת הורמונים! הקשר בין סרטן והורמונים לגיל המעבר נמצא כמובהק וחד משמעי! יחד עם סכנות נוספות שיפורטו בהמשך.

מחקר של ארגון הבריאות העולמי גילה:

בשנת 2007 הסוכנות הבינלאומית לחקר הסרטן IARC (International Agency for Research On Cancer) של ארגון הבריאות העולמי (WHO) פרסמה דו"ח מורחב (לקריאת הדו"ח - עמוד 326) בו היא הודיעה מפורשות כי הטיפול בתחליפי הורמונים לנשים בגיל המעבר מוגדר כ"גורם לסרטן בבני אדם".

"Combined estrogen–progestogen menopausal therapy is carcinogenic to humans"

לאורך השנים, מנסה הרפואה הקונבנציונלית למצוא פתרון לתופעות גיל המעבר. אולם, מרבית ה"תשובות" שניתנו נמצאו לאחר זמן מסוים כבעיתיות ומסוכנות לשימוש. להלן מס' דוגמאות:

בשנות ה- 70 נהגו לתת תחליפי אסטרוגן - אלו נמצאו כגורמים לסרטן הרחם ועל כן הטיפול בהם ירד משמעותית.
בשנות ה- 80, הוחלט על מתן של תחליפי אסטרוגן יחד עם פרוגסטרון שהאחרון ניתן למס' ימים בחודש. אולם, במהרה נמצא קשר ישיר בעליה של התפתחות סרטן שד וסרטן הרחם אצל נשים שנטלו תחליפים אלו למשך 5 שנים (לקריאת המחקר המעודכן). בהמשך נמצא כי פרוגסטרון סינטטי גורם לעליה של טריגליצרידים (שומנים בדם), עליה בכולסטרול הרע (LDL), מחלות לב, סכרת ועוד...

מחקר רחב ממדים (16,608 נשים) שנערך בארה"ב רצה לבחון את הסיכונים והיתרונות של תוספי אסטרוגן ופרוגסטרון סינטטי. המחקר הופסק לפני שהצטברו מספיק נתונים כיוון שיחד עם תוספי ההורמונים הופיעה עלייה במחלות לב, התקפים ותסחיפי ריאות בהשוואה לקבוצת הביקורת.

בעשור האחרון, אחרי מחקרים נוספים, הגיעו הרופאים למסקנה שנטילת הורמונים עלולה לגרום לתופעות לוואי רבות שהוכחו במחקרים הרפואיים האחרונים ובניהן: התרבות יתר של תאים, פקקת, שבץ, אי תפקוד של כיס מרה, אבנים בכיס המרה, בחילות, בצקות וכאבי ראש. למרות כל תופעות הלוואי נשים רבות נוטלות הורמונים בגיל המעבר כמעין גזירת גורל בלתי נמנעת.

רוצה לדעת איך הרפואה הסינית יכולה לעזור לך?

צרי איתנו קשר ונחזור אליך בהקדם

מה גילו החוקרים על רפואה סינית?

מחקרים רבים נעשים בעולם בנושא גיל המעבר ורפואה סינית. מחקרים אלו מראים כי טיפול ברפואה סינית - אם בצמחי מרפא, דיקור או תזונה הינם בטוחים לשימוש ויעילים באופן ברור לטיפול בסימפטומים של גיל המעבר.
מחקרים אלו מצאו שטיפולים ברפואה סינית, מאזנים את המערכת ההורמונלית אצל האישה ובכך מפחיתים עד מעלימים את תופעות גיל המעבר כדוגמת גלי חום, עייפות, שינויים במצבי הרוח ועוד.

ציטוט מאחד המחקרים:
"נשים רבות דיווחו על השפעה ניכרת מהטיפול בדיקור בהפחתה משמעותית בתדירות ועוצמת גלי החום הן בלילה והן ביום. כמו כן דווח על שינויים הקשורים בשיפור איכות השינה וכן מגוון של שינויים גופניים ונפשיים שונים - עליה במצב רוח, רגועה יותר ועוד".

להלן מספר דוגמאות בנושא:

Chinese-wall

בראי הרפואה הסינית - גיל המעבר לפי הרפואה הסינית

על פי ההבנה הסינית, מחזוריות האישה משתנה בכל 7 שנים כך שבגיל 14 נכנסת האישה לתקופה הפורייה שלה וכעבור חמשה מחזורי חיים (5X7) מגיעה האישה לגיל 48. בגיל זה, בשל תהליכים פיזיולוגיים ואנרגטיים שונים המתרחשים בגופה של האישה, מסיימת האישה את תקופת הפוריות. תהליך זה הינו תהליך פיזיולוגי תקין ובמידה והאישה מקפידה על אורח חיים בריא ואיזון נכון, לא אמורים להופיע סימפטומים.

במצב תקין, בלוטת ההיפופיזה (בלוטה במוח האחראית על הפרשת הורמונים המגרים את השחלות להפריש אסטרוגן ופרוגסטרון), אמורה להבין כי עליה להפסיק להפריש את ההורמונים המגרים את השחלות ובהתאם השחלות אמורות להפסיק את פעולתן.
כמו כן, בגיל זה מתרחש תהליך ניווני של השחלות המוביל לירידה בהורמון האסטרוגן שהינו ההורמון הראשי המיוצר על ידי השחלות. בגוף בריא ומאוזן, ישנן רקמות נוספות בגוף בעלות יכולת של יצור אסטרוגן כדוגמת רקמות שומן ובלוטת האדרנל (בלוטת יותרת הכליה) וכמות האסטרוגן המיוצרת על ידם אמורה להיות מספיקה לצרכי הגוף.

אולם, כיום, נשים עובדות שעות רבות, מתישות את גופן, נמצאות תחת מתח ועמוס רב, אינן מצליחות לשמור על אורח חיים בריא ובמיוחד דואגות למראה גוף רזה ככל הניתן. כל אלה, מחלישים את יצור האסטרוגן על ידי בלוטת האדרנל ורקמות השומן ועל כן ההיפופיזה שבמוח ממשיכה לחשוב כי ישנו מחסור באסטרוגן בגוף וממשיכה להפריש הורמונים האמורים להפעיל את השחלות המנוונות, אך לשווא.

חוסר איזון זה, גורם לתופעות השונות והלא נעימות של גיל המעבר כדוגמת גלי חום, אוסטאופורוזיס (בריחת סידן), יובש בנרתיק ועוד.

הטיפול בעזרת רפואה סינית עוזר לגוף להבין כי הוא נכנס לשלב הבלות - שלב ניוון השחלות, ובהתאם ליצור איזון בין כל הרקמות והאברים בגוף הקשורים לתהליך. טיפול נכון יבנה ויחזק את פעילות בלוטת האדרנל ויאזן את בלוטת ההיפופיזה שבמוח אשר "תבין" כי עליה להוריד את רמות ההורמונים המופרשים והתוצאה תהייה ירידה ואף העלמות של תופעות גיל המעבר (גלי חום, עייפות, בריחת סידן ועוד).

לרוב התהליך הטיפולי נעשה על ידי דיקור, אך כלים נוספים חשובים העומדים לרשות המטפל הינם תזונה המותאמת באופן אישי לכל אישה ואישה ו/או צמחי מרפא לצורך תמיכה בתהליך, במידה ונדרש.

איך נעלמו לסיגי גלי החום - תוך 3 טיפולים בדיקור

עזרה ראשונה
למצבים נפוצים

מתנות לבריאותכם

אפשר להבריא ממחלות!

בואו להבריא איתנו

מגוון רחב של מחלות ומצבים רפואיים מטופל בהצלחה על ידי הצוות המקצועי שלנו באמצעות הכלים של הרפואה הסינית

ספר ילדים – הכוחות המיוחדים של שי
סיפור ילדים מופלא שעוזר לילדים (וגם להורים!!!) לסמוך על עצמם ועל כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף שלהם, להתחזק ולהתגבר על כל מחלה....
למידע נוסף לחץ כאן

לקריאת הסיפור המרתק של סיגי

במרפאת עידנים פיתחנו שיטה ייחודית לטיפול בתופעות גיל המעבר, עם תוצאות מדהימות, מבלי שתצטרכי לקחת שום תרופה. בתהליך טיפולי, בעזרת הכלים של הרפואה הסינית, אנחנו נעזרים ביכולות של גופך, בשביל לרפא מצבים בריאותיים.
בגיל המעבר, גופך כבר זוכר אירועי חיים ואירועים פיזיים ויש לו את הבשלות והיכולת להתמודד עם אתגר המעבר הניצב בפניו.
זהו שלב טבעי עבורו. עליך לסמוך על הגוף ועל האינטואיציה שפיתחת במהלך השנים.
יחד תוכלו לצלוח את שלב המעבר, כשהרפואה הסינית מסייעת בדרכה ו"מאפשרת לדברים לקרות".
גוף שמרפא את עצמו משתמש במשאביו וממנף את עצמו.
אנחנו משלבים שיטות שונות מתחום הרפואה הסינית העתיקה ובעזרת הכלים שנספק לך ולגופך, תוכלי לעבור את גיל המעבר ללא תופעות מטרידות.
השאירי פרטייך בטופס כאן ונשמח לחזור אליך לשיחת יעוץ.

רוצים להתייעץ איתנו? אנחנו כאן לרשותכם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  מאמרים נוספים בנושא

  איך להיפטר מתופעות גיל המעבר

  איך להיפטר מתופעות גיל המעבר

  ע"פ הרפואה הסינית, גיל המעבר אצל האישה הינו שלב פיזיולוגי חשוב. המערך משתנה והאנרגיה שהיתה מוקדשת לפוריות דועכת והגוף פנוי...
  קרא עוד
  איך עובד המטפל ברפואה הסינית

  איך עובד המטפל ברפואה הסינית

  איך באמת עובד הדיקור ולמה הוא יעיל? איך תדעו לבחור מטפל טוב ברפואה סינית? הדיקור הסיני (אקופונקטורה) מהווה את חוד...
  קרא עוד
  על הרפואה הסינית

  על הרפואה הסינית

  הרפואה הסינית התפחתה במהלך המאה האחרונה בצורה יוצאת דופן, אבל היא גם עברה תהפוכות לא קטנות. איך תדעו איזה מטפל...
  קרא עוד
  TOP
  דילוג לתוכן