fbpx
מיגרנות - כאב בלתי נסבל

מיגרנות וכאבי ראש

ישנו משפט האומר שכל מיגרנה היא כאב ראש, אך לא כל כאב ראש הוא מיגרנה.
מי שסובל/ת ממיגרנות יודעים לאמר את ההבדל המשמעותי.
מיגרנה זה דבר בלתי נסבל, משתק, שפוגע באיכות החיים בצורה ניכרת.
נשים סובלות ממיגרנות פי שלוש מגברים (נוכל להבין בהמשך מדוע).

סוגי מיגרנות:
ישנם סוגים שונים של מיגרנות והתבטאויות שונות ולהן סיבות שונות.
ישנן מיגרנות המופיעות בהקשר לווסת או לביוץ, ישנן מיגרנות המופיעות בעיקר בסופי שבוע (Weekend headache), ישנן כאלו שמופיעות בהקשר למצבי לחץ, מתח, סטרס, כאלו המופיעות בסוף היום, בזמן עייפות משמעותית, מיגרנות המופיעות כתוצאה מחום/יציאה לשמש, כתוצאה ממזון מסויים ועוד. 

migrane

התבטאות/אופי המיגרנות:
ישנן מיגרנות המופיעות בצידי הראש באזור הרכות, בשני הצדדים או רק בצד אחד, כאלו המתחילות צד אחד ועוברות לצד השני, מיגרנות העוטפות את כל הראש כאילו מגבת לוחצת על כל היקף הראש, כאלו המורגשות כמשקולת היושבת על הראש, מיגרנה ש"דופקת" כמו פטיש, לחץ חזק מאחורי העיניים ולפעמים קשה מאד לפתוח את העין, ראיית מנהרה, טשטוש בראייה, מיגרנה המלווה עם בחילה ועוד ועוד

הגורמים למיגרנות - המטופל נשאר ללא מענה :(
הרפואה המערבית אינה יודעת להסביר באופן ברור את הסיבות למיגרנות וקיימות תאוריות שונות המנסות להסביר את התופעה ואת הסיבות להופעתן. לפי הרפואה המערבית אין טיפול למיגרנות ולכן שיטות הטיפול מתמקדות בניסיון למנוע התפתחות של מיגרנות ובהקלה של התסמינים.
כמו כן, הרפואה המערבית אינה מייחסת חשיבות לסימפטומים השונים ולדרך התבטאות המיגרנות ועל כן הטיפול זהה לכלל המצבים. במקרה הטוב, הטיפול התרופתי מקל על המיגרנה אך אינו מונע את החזרתיות וכך הופך המטופל להיות תלוי בתרופה ובשיתוק פרק זמן מחייו עם הופעתה.

התייחסות הרפואה הסינית למיגרנות:
הרפואה הסינית מייחסת חשיבות רבה לכלל הסימפטומים ודרך ההתבטאות של המיגרנות. האם המיגרנה מופיעה רק בצד אחד או בשניהם, באיזה צד יותר, האם היא מופיעה בתחילת היום או בסוף היום, האם יש קשר לווסת, מהו סוג/אופי הכאב, כאב דופק, דוקר, עמום, כבד, לוחץ ועוד... האם יש קשר משפחתי (אמא לרוב), מתי התחילו המיגרנות - עם קבלת הווסת, אחרי אירוע רגשי כל שהוא, מגיל צעיר, גיל ההתבגרות, אחרי תאונת דרכים ועוד... כל סימפטום וסימפטום נותן למטפל הבנה על מה הסיבה למיגרנה ומה יהיה התהליך הטיפולי. 

סיבות/גורמים למיגרנות על פי הרפואה הסינית:
למיגרנות סיבות רבות. חלקן קשורות למצבים רגשיים כדוגמת מתח, חרדה, לחץ, אירועים מהעבר, יחסים במשפחה/בן /בת הזוג. חלקן קשורות לחוסר איזון הורמונלי, חוסר איזון שעבר בתורשה, מזונות מסויימים אשר עלולים "להרגיז" את הכבד ולהוביל למיגרנות ומצבים מורכבים יותר.
נשים נוטות לסבול ממיגרנות פי שלוש מגברים, הן מהסיבה שנשים הינן יותר ריגשיות מגברים ובעלות אינטליגנציה רגשית מפותחת והן מהקשר ההורמונלי אשר עלול לגרום להופעת מיגרנות.

איך הרפואה הסינית יכולה לעזור למיגרנות:
הרפואה הסינית ידועה ביכולתה להפחית מתחים, להרגיע, לאזן מצבים הורמונלים ולמטפל מיומן יש יכולת לעזור ולהפסיק את הופעת המיגרנות.
חוסר איזון בכבד נחשב ברפואה הסינית כאחד הגורמים המשמעותים שעלול להוביל למיגרנות, אולם מעורבות של איברים נוספים היא שכיחה ועל המטפל לאבחן ולמצוא אילו איברים משתתפים בחוסר האיזון, אשר עלולים לגרום למיגרנות ובהתאם, להתאים את התהליך הטיפולי.
כל מטופל מקבל טיפול שונה, המותאם לו באופן מדוייק ואישי בכל מפגש ומפגש, תוך התייחסות לאורח החיים, תזונה, שילוב של צמחי מרפא במידת הצורך וטיפול תואם אישי בדיקור. 

המחקרים חד משמעים - רפואה סינית יעילה בטיפול במיגרנות!
לשמחתנו גם המחקר כבר מודע ליכולות של הרפואה הסינית בכלל ולדיקור בפרט, ביכולת לעזור ולהפסיק מיגרנות ורופאים רבים מפנים מטופלים לטיפול במיגרנות בעזרת דיקור, הן בשל העדויות המחקריות ההולכות וגדלות על היעילות של דיקור וצמחי מרפא והן במטרה לחסוך מהמטופל את השימוש בתרופות השונות וההשפעות הלא רצויות שלהן לאורך זמן על הגוף.

בשנת 2009 נעשתה מטא אנליזה (איסוף וניתוח של כמות מחקרים גדולה באותו נושא) אשר בדקה 22 מחקרים שבוצעו על 4419 מטופלים. לאחר ניתוח הנתונים קבעו החוקרים כי "דיקור צריך להיחשב כאופציה טיפולית עבור מטופלים הסובלים ממיגרנות".

במחקר משנת 2012 שבדק את ההשפעות של דיקור על מיגרנות רשמו החוקרים:  "על בסיס העדויות הקיימות, דיקור סיני צריך להיות קו טיפול ראשון לטיפול במיגרנות והוא יעיל לפחות כמו טיפול תרופתי, בטוח, בעל השפעה ממושכת, ומפחית את צריכת התרופות וההשפעות הלא רצויות שלהן".

במחקר אחר שבוצע ב 2020 שבדק את האפקטיביות והבטיחות של דיקור כטיפול במיגרנות רשמו החוקרים:  "בהתבסס על איכות הגבוהה של הראיות, דיקור סיני הינו טיפול יעיל ובטוח למיגרנות".

במטא-אנליזה שנעשתה באוקטובר 2022 על 39 מחקרים שבדקו את ההשפעה של אקופנקטורה (דיקור) על מיגרנות, נמצא כי "דיקור הינו יעיל ביותר לטיפול במיגרנות, בהפחתה של כמות ימי המיגרנה, הגדלת המרווח בין ההתקפים ושיפור ההרגשה של המטופל"

ברור כי לרפואה הסינית יש יכולת רבה לעזור הן בזמן התקף של מיגרנה והן במניעת התקפים חוזרים על ידי איזון של חוסר האיזון בין האיברים השונים הגורם למיגרנות. כמו כן, לרפואה הסינית ישנן המלצות שיכולות להקל ולעזור במיגרנות, אבל חשוב לדעת, אין סיבה לסבול ממיגרנות ולפגוע באורח החיים. אנו מטפלים במטופלים רבים הסובלים ממיגרנות עם הצלחות רבות. תוכלו לראות חלק מהן כאן למטה.

צרו עימנו קשר לכל שאלה ונשמח להסביר על התהליך הטיפולי. 

מאדם חולה לאדם בריא – זה אפשרי!

הרפואה הסינית יכולה לעזור גם לך!

או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  טיפים והמלצות מהרפואה הסינית:

  כאבי ראש בצידי הראש נגרמים פעמים רבות בשל צריכת מזונות שמנוניים ומזונות נוספים המשפיעים על התפקוד התקין של הכבד וכיס המרה, איברים המקושרים להופעת המיגרנות על פי הרפואה הסינית.

  צד שמאל של הראש מקושר לצריכה מוגזמת של סוכרים פשוטים, פירות, מיצי פירות, משקאות קלים, תבלינים וממריצים כדוגמת קפה, קוקה קולה או רד בול.

  צד ימין של הראש מקושר לצריכה מוגזמת של מזון מהחי - בשר, עוף, ביצים, מוצרי חלב, מזונות מלוחים, מאפים, וממריצים.

  ממה מומלץ להימנע?

  1. שתיית קפה ואלכוהול.
  2. מוצרי קמח אפוי כדוגמת לחם, בורקסים או פיצות.
  3. תפוחי אדמה, עגבניות, אבוקדו ופירות טרופיים.
  4. אנשים חלשים מומלץ להימנע מסלטים טריים.
  5. בישול עם הרבה שמן.
  6. מזון מהחי, גם דגים ומאכלי ים. 
  7. פירות, אם משתוקקים העדיפות היא לפירות מבושלים או מיובשים בהתאמה למטופל.
  8. אכילת לילה. 

  צריכה קבועה של המזונות הבאים עלולה להחמיר מצבי מגרנות: אגוזים, גרעיני חמנייה, תפוחי אדמה, סוגי מזונות מהחי ועוד.

  תזונה מומלצת:

  1. דגנים מלאים בכל ארוחה כדוגמת גרעיני שיבולת שועל או אורז מתוק - מומלץ לאנשים הסובלים ממיגרנות המלוות
  בחום, יובש, צמא, שינה לא רציפה. 

  2. מגוון ירקות כדוגמת ארטישוק, חסה מבושלת וסלק - מומלץ לאנשים הסובלים ממיגרנות המלוות בסימפטומים של חום כדוגמת עצבנות, עיניים או פנים אדומות, אפטות בפה.
  3. הגבלת השימוש במלח למינימום.
  4. מומלץ ללעוס היטב את המזון.
  5. לאנשים עם נטייה לליחה או עודף לחות, מומלץ למזוג לתוך סיר כוס מים חמים + 2 כפות דייקון (צנון לבן) טרימגורר, בשלו באיטיות על אש קטנה והוסיפו תוך כדי מעט רוטב סויה מסוג shoyu, מומלץ.
  6. אפשרות נוספת, תה - AME KUZU: 
  ○  ממיסים 1 כפית קוזו (ראו למטה) במעט מים קרים
  ○  מוסיפים עוד מים - להגיע לכוס 1 של מים בסה"כ
  ○  מוסיפים 1 כף סירופ אורז
  ○  לשפוך לסיר ולחמם על אש בינונית עד שמביאים לכמעט רתיחה

  המלצות לטיפול במצבים אקוטים:

  • בשימוש חיצוני - קומפרסים בצד הכואב עם מגבות ספוגות וסחוטות לסירוגין במים חמים וקרים
  • טובלים את כפות הרגליים במים פושרים
  Compresses

      אבקת קוזו:

  • קוזו הינה אבקה עמילנית הנמצאת בשימוש רב במטבח המקרוביוטי. הקוזו משמש כמסמיך מזון כדוגמת רטבים, מרקים קינוחים משקאות ותבשילים. 
  • הקוזו ידוע כמקל על מגרנות וכאבים, מקל על בעיות מעיים ועצירות, עוזר להצטננויות בשלביה הראשונים, עוזר להורדת לחץ דם גבוה, מסייע באיזון רמות סוכר וכולסטרול בדם, שיעול יבש ועוד.
  • אופן ההכנה – מדללים את אבקת הקוזו במעט מים קרים ובהדרגתיות מערבבים לתוך התבשיל בסוף הבישול.
  • הקוזו ניתן לרכישה בחנויות הטבע כאבקה לבנה.

  הערות חשובות ליישום:

  כאן המקום לציין כי הנחיות אלו הינן כלליות ועשויות לעזור בחלק מן המקרים. אולם, כדרכה של הרפואה הסינית, שינוי מתחיל מאורח חיים וממשיך בהתאמה טיפםולית אישית וזאת לצורך יצירה של שינוי מהותי אם בעזרת תזונה, דיקור או צמחי מרפא.
  אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר בכדי להתאים את הטיפול המתאים ביותר בשבילכם ולהיפטר מהמיגרנות.
   
  לא חייבים לסבול מכאבי ראש או מיגרנות - יש מה לעשות!
   
  לחצו על התמונות וקראו את סיפורם של המטופלים שלנו שכבר לא סובלים ממיגרנות
  הדורבן, כאבי הראש ותופעות גיל המעבר נעלמו לי בזכותכם-תודה!

  הדורבן, כאבי הראש ותופעות גיל המעבר נעלמו לי בזכותכם-תודה!

  דינה טופלה בהצלחה בדורבן וכאבי ראש. לאור הצלחת הטיפול חזרה למרפאה לטפל בתופעת גלי חום עקב גיל המעבר שהפריעו לה...
  קרא עוד
  לרופא הקסמים שלי…

  לרופא הקסמים שלי…

  אחרי שנים של סבל ממיגרנות משתקות אשרת החליטה לנסות את הרפואה הסינית. במרפאת עידנים אחרי מספר טיפולים, התדירות ירדה בצורה...
  קרא עוד
  כאבי ראש – מיגרנות

  כאבי ראש – מיגרנות

  איריס הגיעה למרפאה כאשר היא סובלת ממיגרנות קשות מזה שנים רבות וכאבי גב קשים. אלו עברו להם בזכות הטיפול בדיקור...
  קרא עוד
  טיפול בהתקף מיגרנה קשה במיוחד

  טיפול בהתקף מיגרנה קשה במיוחד

  הדס קמה בוקר אחד עם התקף מיגרנה קשה במיוחד, שכלל מלבד כאב הראש, גם בחילות קשות, עד כדי הקאה. למחרת...
  קרא עוד
  מיגרנות, אסתמה ודלקות עיניים חוזרות

  מיגרנות, אסתמה ודלקות עיניים חוזרות

  שלי מספרת על איך פחתו התקפי המיגרנות מהם סבלה במשך שנים ארוכות. בנוסף, על הטיפול המוצלח בשני ילדיה
  קרא עוד
  המיגרנות של איריס וחווית הטיפול במרפאת עידנים

  המיגרנות של איריס וחווית הטיפול במרפאת עידנים

  איריס שסבלה ממיגרנות שנים רבות, שמחה לרשום לנו מכתב מרגש על הטיפול שהיא קיבלה במרפאה ותהליך הריפוי
  קרא עוד

  מאדם חולה לאדם בריא – זה אפשרי!

  הרפואה הסינית יכולה לעזור גם לך!

  או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   שרותי המרפאה

   References:

   1. Swales, J. D. "Dietary salt and blood pressure: the role of meta-analyses." Journal of Hypertension. Supplement: official journal of the International Society of Hypertension 9.6 (1991): S42.
   2. Swales, John. "Population advice on salt restriction: the social issues." American Journal of Hypertension 13.1 (2000): 2-7.
   3. O'Donnell, Martin J., et al. "Urinary sodium and potassium excretion and risk of cardiovascular events." JAMA: the journal of the American Medical Association 306.20 (2011): 2229-2238. http://jama.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=1105553
   4. Stolarz-Skrzypek, Katarzyna, et al. "Fatal and nonfatal outcomes, incidence of hypertension, and blood pressure changes in relation to urinary sodium excretion." JAMA: the journal of the American Medical Association 305.17 (2011): 1777-1785.
   5. Tikellis, Chris, et al. "Association of dietary sodium intake with atherogenesis in experimental diabetes and with cardiovascular disease in patients with Type 1 diabetes." Clinical Science 124.10 (2013): 617-626.
   6. Rajesh Garg, Gordon H. Williams, Shelley Hurwitz, Nancy J. Brown, Paul N. Hopkins, Gail K. Adler. Low-salt diet increases insulin resistance in healthy subjects. Metabolism - Clinical and Experimental Volume 60, Issue 7 , Pages 965-968, July 2011
   7. Geboy, Alexander G., Dawn M. Filmyer, and Richard C. Josiassen. "Motor Deficits Associated With Mild, Chronic Hyponatremia: A Factor Analytic Study." Journal of Motor Behavior 44.4 (2012): 255-259.
   8. Ayus, Juan Carlos, et al. "Is chronic hyponatremia a novel risk factor for hip fracture in the elderly?." Nephrology Dialysis Transplantation 27.10 (2012): 3725-3731.
   9. Flavia Fayet-Moore,, Cinthya Wibisono,1 Prudence Carr,1 Emily Duve, Peter Petocz, Graham Lancaster, Joanna McMillan, Skye Marshall, Michelle Blumfield. “An Analysis of the Mineral Composition of Pink Salt Available in Australia.” MDPI, Nutrition Research Australia, Level 10, 20 Martin Place, Sydney 2000, Australia.

   אפשר להבריא ממחלות!

   בואו להבריא איתנו

   מגוון רחב של מחלות ומצבים רפואיים מטופל בהצלחה על ידי הצוות המקצועי שלנו באמצעות הכלים של הרפואה הסינית

   מתנות לבריאותכם

   קוצר נשימה ושיעול נבחני
   שמן המבוסס על טינקטורות ותמציות אתריות המיועד לקושי נשימתי.
   למידע נוסף לחץ כאן
   אטופיק דרמטיטיס
   מרגיעה ומזינה את העור, מתאימה לטיפול בכל מצב של יובש קיצוני ואדמומיות בעור ובמצבים של דלקתיות בעור שמוחרפים כתוצאה ממצב רגשי.
   למידע נוסף לחץ כאן
   ג'ייד סקרין
   בראיית הרפואה הסינית, אורח החיים המודרני עשוי במקרים רבים לגרום למתח ולעייפות אשר מחלישים את אנרגיית הגוף (שנקראת צי’) ובכך תורמים לירידה...
   למידע נוסף לחץ כאן
   ברא מגן לילדים
   מיד כשמתחילים הכחכוחים הראשונים – זה הזמן לסירופ אמיתי מצמחי מרפא*, בהכנה מסורתית שמבוססת על בישול ארוך של הצמחים, ממש כמו פעם!...
   למידע נוסף לחץ כאן
   PINELLIA+
   פורמולת הצמחים במיצוי נוזלי PINELLIA +, מורכבת מווריאציה על הרכב צמחים סיני קלאסי, שמקורו עוד במאה ה- 15 לספירה, בשם QING QI...
   למידע נוסף לחץ כאן
   לבנדר פורטה
   משחה מצוינת לחתכים, כוויות, מוגלה, גירודים ועקיצות. לשימוש מגיל 3 חודשים.
   למידע נוסף לחץ כאן
   Bi Yan Pian
   Bi Yan Pian 炎鼻 הינה פורמולת צמחים במיצוי נוזלי, המבוססת על הפורמולה הסינית המסורתית CANG ER ZI SAN , שהייתה נפוצה בשימוש...
   למידע נוסף לחץ כאן
   טיפות לאוזניים
   טיפות טבעיות המבוססות על שמנים ותמציות אתריות.
   למידע נוסף לחץ כאן
   שמן אורגנו
   שמן חובה בכל בית במיוחד בתקופת החורף. שימושי לדלקות גרון, ריאות, קלקולי קיבה ועוד...
   למידע נוסף לחץ כאן
   חיזוק חיסוני ושיעול
   פותח את הנשימה ובית החזה, מעורר את מערכת החיסון, מכייח, מתאים לתינוקות ולנשים בהריון.
   למידע נוסף לחץ כאן
   Isatis Spray
   הפורמולה מכילה צמחים הידועים ברפואה הסינית כאנטי חיידקיים ואנטי ויראליים, נספגת במהירות ומיוחסת לה השפעה מהירה.
   למידע נוסף לחץ כאן
   ברא מגן
   על פי גישות הוליסטיות ורפואות מסורתיות מרחבי העולם, בעונות המעבר ובחודשי החורף עשויה להיווצר החלשה של אנרגיית הגוף. פורמולת ברא מגן ממצה...
   למידע נוסף לחץ כאן

   מתכונים
   בריאים

   ספר ילדים – הכוחות המיוחדים של שי
   סיפור ילדים מופלא שעוזר לילדים (וגם להורים!!!) לסמוך על עצמם ועל כוחות הריפוי הטבעיים של הגוף שלהם, להתחזק ולהתגבר על כל מחלה....
   למידע נוסף לחץ כאן
   TOP
   דילוג לתוכן