טיפולי דיקור
למבוגרים

טיפולי דיקור - בשביל מה לי?

דיקור סיני הוא כלי טיפולי מרכזי ברפואה הסינית. על פי הרפואה הסינית תפקוד הגוף כולו, תלוי בתפקודם של 12 האיברים הפנימיים: טחול, כבד, לב, ריאות, קיבה וכו'...לכל אחד מאותם איברים ישנה מערכת "מרידיאנים" מעין מסלולים אנרגטיים המרשתים את הגוף ומחברים בין אותם 12 איברים אל פני השטח, אל העור. על גבי אותם מרידיאנים נמצאות נקודות הדיקור אותן נקודות שדרכן ניתן להשפיע על הצ'י, אנרגיית החיים. תפקידו של המטפל הוא לבצע אבחנה מדויקת על בסיס תלונות המטופל, הרקע הרפואי שלו, מין המטופל, גילו, בדיקות מעבדה והדמיות אם יש, בדיקות פיזיקליות במידת הצורך ואבחנות סיניות אנרגטיות שונות ובראשן, אבחנת הדופק.

אבחנת הדופק הינה האבחנה החשובה והמדוייקת ביותר ברפואה הסינית אך גם המורכבת ביותר ודורשת שנות לימוד רבות, הדרכה וניסיון רב. לכן מעטים מן המטפלים עובדים ומאבחנים על פי שיטה זו. את הדופק בודקים ב-12 עמדות שונות המקבילות ל-12 האיברים הפנימיים. על ידי אבחון של איכויות שונות ועוצמת הדופק בעמדות השונות, המטפל מקבל תמונה מדויקת של התפקוד של כל אחד מ 12 האיברים ומה צריך לעשות בכדי לתקן את חוסר האיזון שנמצא.

על ידי טיפול במחטים מתחיל תהליך בו הגוף מטפל בעצמו ומשקם את תפקוד איבריו והקשר ביניהם. המחטים קטנות, עדינות וגמישות ולכן כמעט ואינן מורגשות, לפעמים ניתן להרגיש תחושת עקצוץ קלה, לא מעבר. בתום הטיפול והוצאת המחטים, מבצע המטפל בדיקת דופק נוספת כדי לבדוק את השפעת הדיקור על הגוף. מספר הטיפולים הנדרש לטיפול במצב רפואי מסויים אינו קבוע, הוא תלוי באבחון, במצבו הרפואי, האנרגטי ואורח חייו של המטופל ובהתאם מתאים המטפל תוכנית טיפול אישית.

סובלים ממחלה ולא הצלחתם למצוא פתרון?

בחרו בנושא הרלוונטי ותראה כיצד אנחנו יכולים לעזור לכם עכשיו !

דיקור למבוגרים

גיל המעבר וגלי חום

טיפול בבלוטת התריס

משפחה בריאה

כפתורים ונוזלים באוזניים

בלוטת התריס

לא מצאתם את המחלה? צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעזור!

09-7430045

שעות פעילות

ראשון-חמישי: 8.30 - 18.30
שישי: 10.30 - 16.30
שבת: 10.30 - 16:30

אפשר להבריא ממחלות!

בואו להבריא איתנו

מגוון רחב של מחלות ומצבים רפואיים מטופל בהצלחה על ידי הצוות המקצועי שלנו באמצעות הכלים של הרפואה הסינית

Recent News

TOP דילוג לתוכן